NAJLEPSZE FORUM REKLAMOWE - Darmowa REKLAMA twojej strony na FORUM. Strona Główna NAJLEPSZE FORUM REKLAMOWE - Darmowa REKLAMA twojej strony na FORUM.
FORUM REKLAMOWE - Najlepsze FORUM REKLAMOWE w sieci. Skorzystaj z darmowej REKLAMY.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Mocny katalog PageRank 8
Dodaj swoją stronę i zwiększ pozycję w Google.


Polecane inne fora reklamowe:
e-forumreklamowe.pl
|| Filmy z Yotutube ||

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka forma ogrzewania?
Autor Wiadomość
Tolia
Mały Reklamiarz


Dołączył: 30 Lis 2021
Posty: 992
Wysłany: 2021-12-28, 23:43   Jaka forma ogrzewania?

Wielkimi krokami zbliża się ten czas, kiedy trzeba będzie u nas wymienić w końcu piece węglowe na inne, bardziej ekologiczne rozwiązania. Zastanawiamy się nad pompą ciepła https://centrumrekuperacji.pl czy ktoś z Was ma taką u siebie? Wiem, że najlepiej zrobić to w połączeniu z fotowoltaiką.
 
 
REKLAMA


Dołączył: 19 Sty 2022
Posty: 4
Wysłany: 2022-01-19, 13:58   

 
 
eliane.mayer
Mały Reklamiarz


Dołączył: 19 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-01-19, 13:58   

Na pewno nie wybrałabym ogrzewania gazowego.
 
 
walutek
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Lip 2021
Posty: 1119
Wysłany: 2022-12-04, 09:55   

Co by nie mówić to faktycznie jest całkiem ważna sprawa i ja jeszcze jestem zdania, że dobrze jest jak najwięcej wiedzieć na temat pomp ciepła monoblok. Uważam, że bardzo dokładnie na ten temat napisano w https://www.aircon.panaso...a-obok-budynku/ i właśnie dlatego takie rozwiązania jak dla mnie są czymś ważnym.
 
 
kowal46
Mały Reklamiarz


Dołączył: 08 Lis 2022
Posty: 101
Wysłany: 2022-12-08, 11:48   

Pompa ciepła plus fotowoltaika masz tanio i ekologicznie. Wiadome że trochę to kosztuje ale potem masz spokój nie interesują cie podwyżki gazu prądu i węgla :) Możesz sobie poczytać o tym tutaj masz wpis jak oszczędza się na pompach ciepła [URL=https://czystyklimat.pl/blog/20_jak-oszczedzac-przy-pomocy-pompy-ciepla.html]https://czystyklimat.pl/blog/20_jak-oszczedzac-przy-pomocy-pompy-ciepla.html[/URL]
 
 
kowal46
Mały Reklamiarz


Dołączył: 08 Lis 2022
Posty: 101
Wysłany: 2022-12-08, 11:50   

Pompa ciepła
 
 
manik999
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Gru 2021
Posty: 4616
Wysłany: 2022-12-17, 16:44   

Z czystym sumieniem mogę polecić wam dobre rozwiązanie jakim okazała się dla mnie pompa ciepła . Dodatkowo nie mam z nią żadnych problemów co jest ważne
 
 
Jaron44
Mały Reklamiarz


Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 1550
Wysłany: 2023-05-05, 09:07   

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie? Może warto zainwestować w pompę ciepła? Jednak jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej w tym zakresie to zdecydowanie polecam sprawdzić artykuł https://sobir.pl/pompa-ciepla/ który odpowie na Twoje pytania dotyczące tego tematu! Dowiesz się z niego, jak działa pompa ciepła, jakie są jej zalety oraz wady, jakie modele pomp ciepła są dostępne na rynku i co powinieneś wiedzieć przed zakupem. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i odkrycia nowych możliwości ogrzewania swojego domu. Pozdrawiam i daj znać jak się z tym uporaliście.
 
 
onetreehill
Mały Reklamiarz


Dołączył: 20 Maj 2023
Posty: 1
Wysłany: 2023-05-20, 10:12   

jezeli chodzi o dobre kotly/ piece to warto zapoznac sie z oferta firmy Piecbud.pl
 
 
Scoffield
Mały Reklamiarz


Dołączył: 01 Sie 2018
Posty: 700
Wysłany: 2023-05-25, 10:53   

U mnie najlepszym rozwiązaniem okazała się pompa ciepła. Polecam zajrzeć na stronę https://fonko.pl/, jeśli również jesteście zainteresowani skorzystaniem z takiego ogrzewania.
 
 
juliap
Mały Reklamiarz


Dołączył: 06 Gru 2019
Posty: 777
Wysłany: 2023-05-26, 12:05   

Na pewno trzeba też pomyśleć o odpowiednim ogrzewaniu dla domu i mieszkania. Można na przykład wziąć pod uwagę pompy ciepła powietrzne: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla/pompy-ciepla-powietrzne-300 .
 
 
Pola
Mały Reklamiarz


Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 678
Wysłany: 2023-05-30, 12:57   

Moim zdaniem warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Nie wiem czy wiecie, że nawet w starych posadzka możliwy jest montaż takiego ogrzewania. Kompleksowy montaż podłogówki oferuje firma https://frezowanierowkow.pl/skuwanie-plytek-pod-ogrzewanie-podlogowe . Zajmują się oni przygotowaniem posadzki np. skuwaniem płytek, frezowaniem rowków czy wykonywaniem wylewek. Na ich stronie znajdziecie więcej informacji o opcjach montażu ogrzewania.
 
 
clarabelle.bauc
Mały Reklamiarz


Dołączył: 19 Lip 2023
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-07-19, 11:16   

No właśnie, jaka forma ogrzewania wg Was jest najbardziej energooszczędna?
 
 
kowal46
Mały Reklamiarz


Dołączył: 08 Lis 2022
Posty: 101
Wysłany: 2023-08-10, 11:05   

Hej! Kogo polecacie do wykonania instalacji centralnego ogrzewania? Mieliście do czynienia z firmą Jotka https://jotka-hydraulik.pl/instalacje-centralnego-ogrzewania/ ?
 
 
Adverto22
Mały Reklamiarz


Dołączył: 19 Gru 2017
Posty: 1160
Wysłany: 2023-08-15, 16:43   

Jeśli chodzi o ogrzewanie to najlepiej stawiać na nowoczesne rozwiązania jak fotowoltaika oraz pompy ciepła. Zwróć się do tej firmy https://calma.pl/ a oni pomogą z projektem, dofinansowaniem oraz wykonaniem instalacji. Dzięki nim dostaniesz wydajną instalację na wiele lat.
 
 
bejbik
Mały Reklamiarz


Dołączył: 30 Wrz 2023
Posty: 535
Wysłany: 2023-10-13, 21:28   

Jeśli chodzi o ogrzewanie i montaż zbiorników gazowych, to moim zdaniem lepiej skontaktować się z profesjonalistą. Jeśli szukasz takiej usługi, to warto rozważyć usługi od https://sa-art.pl/ . Dajcie znać co o tym myślicie.
 
 
hispaniola
Mały Reklamiarz


Dołączył: 12 Lut 2018
Posty: 954
Wysłany: 2023-10-24, 21:59   

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele systemów grzewczych, a obserwuje się trend korzystania z ekologicznych rozwiązań, głównie takich jak pompy ciepła. Jednak istnieją również biopaliwa opałowe, które są przyjazne dla środowiska i mogą być wykorzystywane w tradycyjnych piecach, czasem wymaga to jedynie niewielkich modyfikacji. Coś takiego oferuje pellet drzewny. Warto wiedzieć, że obecnie możliwe jest zamawianie tego opału przez internet, a niektóre firmy mają usługę dostawy do domu. Przykładem takiej firmy jest https://captainpellet.pl/sprzedaz-hurtowa
 
 
yesmin
Mały Reklamiarz


Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 468
Wysłany: 2023-10-30, 11:40   

Jak widać możliwości jest wiele :) Jeśli chodzi o wydajne [URL="https://www.stiebel-eltron.pl/pl/produkty-rozwiazania/ogrzewacze_pomieszczen.html"]ogrzewanie pomieszczeń[/URL] to według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem są grzejniki elektryczne czy akumulacyjne, które znajdziecie w ofercie marki Stiebel Eltron. Może ktoś z Was korzysta już z tego typu urządzeń i podzieli się opinią na ich temat?
 
 
zuzula12
Mały Reklamiarz


Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 2822
Wysłany: 2024-04-04, 10:23   

Wszystkim osobom zainteresowanym tematem polecam sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy Sanerga - magazyn energii świdnica , która specjalizuje się w sprawach związanych z pompami ciepła, rekuperacją oraz systemami fotowoltaicznymi. Z jakich odnawialnych zrodeł energii korzystacie i dlaczego?
 
 
manik999
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Gru 2021
Posty: 4616
Wysłany: 2024-04-27, 12:01   

Dosyć długo zastanawialiśmy się nad wyborem ogrzewania i szczerze mówiąc wybór brykieciarki od https://letgroup.pl/ okazał się dla nas bardzo dobrą decyzją.Sprzęt rzeczywiście świetnie działa, jest bardzo funkcjonalny, do tego cena też jest konkurencyjna
 
 
luka1
Mały Reklamiarz


Dołączył: 27 Maj 2021
Posty: 502
Wysłany: 2024-05-10, 10:15   

Wiele osób ogrzewa swoje domy za pomocą opału lub drewna. Jeżeli chodzi o zakup takich produktów to najlepszym wyborem z pewnością będzie skład drewna kominkowego i opału. Pod Wrocławiem znajdziecie taki tartak, a wszystkie informacje o nim znajdziecie na stronie https://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/ .
 
 
tod06
Mały Reklamiarz


Dołączył: 21 Maj 2024
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-05-21, 17:48   

Która forma ogrzewania jest najbardziej energooszczędna?
 
 
Patryk98
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Lip 2023
Posty: 136
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-06-03, 19:29   

W kwestii ekologii i oszczędności myślę, że warto wspomnieć o ogrzewaniu gazowym. Pompy ciepła też są warte uwagi pod kątem tych 2 kryteriów. Zwłaszcza że i jedno i drugie rozwiązanie można połączyć z ogrzewaniem podłogowym. Dokładnie taki mam plan. Na innych forach już znalazłem sobie firmę - https://maps.app.goo.gl/SxwcgHt3C8i2Tdnf7 - która ogarnie mi temat ogrzewania podłogowego frezowanego. To świetni fachowcy. Jeśli ktoś interesował się kiedykolwiek ogrzewaniem podłogowym frezowanym, to z pewnością kojarzy tę firmę.
 
 
kakata
Mały Reklamiarz


Dołączył: 29 Maj 2020
Posty: 505
Wysłany: 2024-08-13, 18:53   

Mówiąc o ogrzewaniu polecam wziąć pod uwagę przepływowy ogrzewacz wody elektryczny . Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających oszczędnego i wygodnego sposobu na dostarczanie ciepłej wody do swojego domu. Przede wszystkim, jest to bardzo wydajny system, ponieważ woda jest ogrzewana tylko w momencie jej użytkowania, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii.
 
 
karin
Mały Reklamiarz


Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 1526
Wysłany: 2024-11-29, 23:16   

Aby przyłączyć prąd do domu, należy przejść przez szereg formalności z dostawcą energii. W artykule https://newbridge.com.pl/przylacze-pradu-od-skrzynki-do-domu/ omówiono wymagania, procedury i czas oczekiwania na przyłącze. Sprawdź szczegóły, jeśli jesteście na takim etapie.
 
 
gpollich
Mały Reklamiarz


Dołączył: 18 Gru 2024
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2024-12-18, 09:51   

Ja mam ogrzewanie gazowe i jestem zadowolony.
 
 
juka78
Mały Reklamiarz


Dołączył: 03 Lut 2022
Posty: 303
Wysłany: 2025-01-21, 22:06   

Świetnej jakości klimatyzację ma marka Aiwa - https://www.aiwa.pl/ Warto zapoznać się z ich produktami. Jestem pewna, że będziesz zadowolona! Sama właśnie rozważam montaż klimatyzacji oraz pompy ciepła tej marki i sporo na ich temat już czytałam.
 
 
Krysia
Mały Reklamiarz


Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 224
Wysłany: 2025-01-22, 15:55   

Jeśli prowadzisz firmę i szukasz dostawcy prądu lub gazu to warto zainteresować się tą ofertą https://energia.veolia.pl/biomasa/ Jest to światowy dostawca który oferuje stabilne warunki współpracy oraz niskie stawki za energię. Dzięki nim nie musisz się obawiać o podwyżki oraz zmiany na rynku.
 
 
manik999
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Gru 2021
Posty: 4616
Wysłany: 2025-02-20, 12:08   

Zawsze też można postawić na kotłownie hybrydowe. Ogólnie dużo osób chwali sobie takie rozwiązanie, dodatkowo koszty są konkurencyjne
 
 
ocorwin
Mały Reklamiarz


Dołączył: 19 Mar 2025
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2025-03-19, 20:19   

Ile mniej więcej płacicie za ogrzewanie?
 
 
manik999
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Gru 2021
Posty: 4616
Wysłany: 2025-07-09, 12:51   

Według mnie świetnym rozwiązaniem jest monoblokowa pompa ciepła To urządzenie cechuje się dużą niezawodnością, efektywną pracą oraz prostym montażem.
 
 
Justa
Mały Reklamiarz


Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 94
Wysłany: 2025-07-11, 21:46   

Można też iść w ogrzewanie panelami na podczerwień. Jeszcze prostszy montaż, bo wystarczy podłączyć do prądu, zamontować w docelowym miejscu i tyle. Pompy raczej wymagają podłączenia do instalacji wodnej, więc musimy ją mieć. I to najlepiej niskotemperaturową podłogówkę. To tutaj panele wypadają prościej. Tylko moc dobrać i działa. U nas producent powiedział co i jak, i moc też Eco Partner podpowiedział. Montaż na suficie to dwie osoby ogarną spokojnie.
 
 
jerrod.eichmann
Mały Reklamiarz


Dołączył: 30 Lip 2025
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2025-07-30, 20:28   

Czy ogrzewanie podłogowe jest na pewno tanie? Jak to wygląda?
 
 
zuzia.gola
Mały Reklamiarz


Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 1529
Wysłany: 2025-12-01, 16:06   

Przy dyskusji o ogrzewaniu trudno nie wspomnieć o przeróbkach kotłów na pellet, które mogą być mega opłacalne. Redukcja kosztów ogrzewania i możliwość zdalnego sterowania to spory plus. Warto pogłębić temat modernizacji tutaj: http://modernizacje-pellet.pl/. Idealna opcja dla tych, co myślą o ekologii i funkcjonalności!
 
 
manik999
Mały Reklamiarz


Dołączył: 09 Gru 2021
Posty: 4616
Wysłany: 2026-05-19, 10:10   

Coraz częściej myślę że dobrze dobrana pompa ciepła to inwestycja która może naprawdę poprawić komfort życia i ograniczyć koszty ogrzewania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
stat4u